• Українська (ua)
  • English (en)
callback

Типи і розміри палет

В даний час в США стандарти палет встановлюються документом UNIFORM STANDART FOR WOOD PALLETS, затвердженим NWPCA (National Wooden Pallet Container Association). Розміри палети за американськими стандартами: 4 ftx 6 ft або 6 ftx 6 ft.

У Європі в основному прийняті європіддони (з клеймом EUR) з розмірами 1200х800 мм. і фінподдони (c клеймом FIN) з розмірами 1200х1000 мм. Організація EPAL (European Pallet Association) об’єднує провідних виробників і контролює якість палет, регламентований документами ISO3676, ISO TK/22, ISPM 15, UIC norms 435-2/435-4.

Для контролю піддонів на них наносять певні клейма. Якщо піддон зроблений в Європі, то на ньому завжди є два фіксованих клейма – EUR і EPAL.

Мітка EUR означає його «европрінадлежность». Інша клеймо – EPAL, говорить про те, що піддон зроблений з дотриманням вимог Європейської паллетной асоціації (в палетному бізнесі це щось на зразок ІСО 9001), організації, яка перевіряє європейські виробництва, формулює вимоги, яким вони повинні відповідати. Тобто наявність на піддоні такої мітки свідчить про те, що він зібраний з дотриманням усіх технологій і відповідає певному рівню якості.

Розглянемо різні типи палет і варіанти їх використання.

1. Сертифікований европаллет (EUR-палет, євро палет)

Розмір 800х1200х145 мм. Обов’язкова наявність фірмового клейма EUR в овалі, випаленого на правих несучих ніжках палета. На інших ніжках також нанесено маркування, що вказує виробника (PKP, FS, DB і т. П.) І цифрова інформація (серія, рік випуску). Верхня частина европаллета складається з п’яти дощок, що чергуються по порядку: широка (145 мм), вузька (100 мм), широка, вузька, широка. Нижня частина складається з трьох дощок (вузька, широка, вузька) зі знятими фасками. Обов’язкова наявність фасок на кутах европаллета.

2. Сертифікований фінпаллет (FIN-палет, фінський палет)

Розмір 1000х1200х145 мм. Обов’язкова наявність фірмового клейма FIN в прямокутнику, випаленого на правих несучих ніжках палета. На центральних ніжках також нанесена цифрова інформація, яка вказує код виробника і дату випуску. Верхня частина фінпаллета складається з семи дощок, що чергуються по порядку: широка (120 мм), дві вузьких (100 мм), широка, дві вузьких, широка. Нижня частина складається з трьох дощок (вузька, широка, вузька) зі знятими фасками. Обов’язкова наявність фасок на кутах фінпаллета.

3. Вантажний неодноразовий палет 800х1200 мм

Розмір 800х1200х145 мм, товщина дошки 20-22 мм. Фірмове клеймо відсутня, конструкція ідентична конструкції европаллета.

4. Вантажний неодноразовий палет 1000х1200 мм

Розмір 1000х1200х145 мм, товщина дошки 20-22 мм. Фірмове клеймо відсутня, конструкція ідентична конструкції фінпаллета.

5. Евробокс (EUR-бокс)

Металева кліть з металевою основою у вигляді европаллета, розмір 800х1200х800 мм. Має табличку з видавленим клеймом EUR в овалі.

Фітосанітарна обробка палет

Всі піддони, на яких продукція піде за кордон, повинні пройти фітосанітарну обробку відповідно до стандарту ISPM 15 і мати на собі відповідне спеціальне маркування, що підтверджує те, що вони піддані знезараженню методом термообробки (НТ), камерної сушки (KD) або фумігації бромистим метилом (МВ ) .На цьому клеймі друкують назву партії, метод обробки, вказується країна-виробник. На піддоні, випущеному в Європі, вказують також номер партії і рік виробництва. За цим клеймам, що є невід’ємною частиною європіддона, можна дізнатися, де і коли його зібрали. Оскільки клейма часто ставлять підроблені, надійний спосіб визначити, звідки той чи інший піддон, поки не знайдений. Якщо ж піддон буде використовуватися в Росії, жорсткі правила по обробці піддонів не діють. Нерідко підроблене клеймо ставлять недобросовісні компанії, щоб фальсифікувати продукцію. Взагалі на вітчизняному ринку піддонів така ситуація, на жаль, зустрічається нерідко.

Клеймо про проходження фітосанітарної обробки

IPPC – абревіатура Міжнародної конвенції із захисту (карантину) рослин (International Plant Protection Convention);

RU – код країни – експортера дерев’яної упаковки (Russia);

59 – код регіону Росії (згідно з класифікатором регіонів-суб’єктів РФ);

ХХХ – особистий ідентифікаційний номер організацій (громадян), які виробляють упаковку або виробляють її знезараження;

DB – деревина, яка використовується в якості упаковки, Окоро (debarking);

HT – проведена термічна обробка при досягненні температури не нижче 56 ° С за мінімальний проміжок часу 30 хвилин (heat treatment);

KD – висушування в закритій камері з використанням високих температур для отримання заданого відсотка вологості – «кілн драінг» (kiln-drying); МВ – проведена фумігація бромистим метилом по заданим стандартам обробки (methyl bromide).

При використанні палет рекомендуємо звернути увагу на наступне:

  • Існує два основних типи палет: “европаллета” і стандартна палета. Розмір “європалет” 800mm x 1,200mm, а стандартної палети 1,000mm x 1,200mm;
  • У 20-футовий контейнер може бути завантажено 11 “европаллет” або 9-10 стандартних палет в один ярус;
  • у 40-футовий контейнер може бути завантажено 23 – 24 “европаллет” або 20-21 стандартних палет в один ярус;
  • Дерев’яні палети повинні бути досить міцними, щоб витримати вагу трьох ярусів;
  • Картонні коробки не повинні виступати за краї палети.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Loading...


Бажаєте, ми вам передзвонимо?

Введіть номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом