• Українська (ua)
  • English (en)
callback

Класи АДР

1 клас

Вибухові речовини і вироби (клас небезпеки 1, АДР-1, ADR-1)

 класи АДР 1

вибухові матеріали, які за своїми властивостями можуть вибухати, викликати пожежу з вибуховою дією, а також пристрої, що містять вибухові речовини і засоби підриву, призначені для виробництва піротехнічного ефекту.

класи АДР 1.1

Речовини і вироби, які характеризую ся небезпекою вибуху масою (вибух масою – це такий вибух, який практично миттєво поширюється на весь вантаж).

 класи АДР 1.2

Речовини і вироби, які характеризуються небезпекою розкидання, але не створюють небезпеки вибуху масою.

класи АДР 1.3

Речовини і вироби, які характеризуються пожежною небезпекою, а також або незначною небезпекою вибуху, або незначний небезпекою розкидання, або тим і іншим, але не характеризуються небезпекою вибуху масою: а) які при горінні виділяють значну кількість променистого тепла, або b) які, спалахуючи одне за іншим, характеризуються незначним вибуховим ефектом чи розкиданням або тим і іншим.

класи АДР 1.4

Речовини і вироби, що представляють лише незначну небезпеку вибуху в разі займання або ініціювання під час перевезення. Ефекти виявляються в основному усередині упаковки, при цьому не очікується викиду осколків значних розмірів або на значну відстань. Зовнішня пожежа не повинна бути причиною миттєвого вибуху майже всього вмісту упаковки.

класи АДР 1.5

Речовини дуже низької чутливості, які характеризуються небезпекою вибуху масою, але мають настільки низьку чутливість, що існує дуже мала ймовірність їх ініціювання або переходу від горіння до детонації при нормальних умовах перевезення. Відповідно до мінімальним вимогам, які ставляться до цих речовин, вони не повинні вибухати при випробуванні на вогнестійкість.

 класи АДР 1.6

Вироби надзвичайно низької чутливості, що не характеризуються небезпекою вибуху масою. Ці вироби містять тільки вкрай нечутливі до детонації речовини і характеризуються незначною ймовірністю випадкового ініціювання або поширення вибуху.

Символ (вибухає бомба): чорний; фон: помаранчевий; цифра “1” у нижньому куті.

2 клас

Гази (клас небезпеки 2, АДР-2, ADR-2)

Незаймисті гази.

класи АДР 2

гази, до яких відносяться чисті гази, суміші газів, суміші одного або декількох газів з одним або декількома іншими речовинами та вироби, що містять такі речовини. Газом є речовина, яка: а) при температурі 50° С має тиск пари більше 300 кПа (3 бар); або b) є повністю газоподібним при температурі 20° С і нормальному тиску 101,3 кПа.

2.1
2.2

Незаймисті отруйні гази.

2.3

Легкозаймисті гази.

2.4

Легкозаймисті отруйні гази.

2.5

хімічно нестабільні.

2.6

хімічно нестабільні отруйні.

Додаткова інформація про клас:

Головна, основна небезпека: тиск, під яким газ знаходиться в посудині. Речовини і вироби класу 2 Гази можуть володіти різними додатковими небезпечними властивостями. Залежно від їх небезпечних властивостей вони відносяться до однієї з наступних груп:

  • A – задушливі
  • O – окислюють
  • F – легкозаймисті
  • T – токсичні
  • TF – токсичні, легкозаймисті
  • TC – токсичні, корозійні
  • TO – токсичні, що окислюють
  • TFC – токсичні, легкозаймисті, корозійні
  • TOC – токсичні, що окислюють, корозійні

Речовини і вироби класу 2 підрозділяються на:

  1. Стислі гази: гази з критичною температурою нижче 20° с.
  2. Скраплені гази: гази з критичною температурою 20° с або вище.
  3. Охолоджені скраплені гази: гази, які при перевезенні перебувають частково в рідкому стані з урахуванням їх низької температури.
  4. Гази, розчинені під тиском: гази, які при перевезенні розчинені в розчиннику .
  5. Аерозольні розпилювачі і ємності малі, що містять газ (газові балончики).
  6. Інші вироби, що містять газ під тиском.
  7. Гази не під тиском, які підпадають під дію спеціальних вимог (зразки газів).
класи АДР  класи АДР Легкозаймисті гази Символ (полум’я): чорний або білий; фон: червоний; цифра “2” у нижньому куті.
класи АДР класи АДР Незаймисті, нетоксичні гази Символ (газовий балон): чорний або білий; цифра “2” у нижньому куті.
класи АДР Токсичні гази.

3 клас

Легкозаймисті рідини (клас небезпеки 3, АДР-3, ADR-3)

класи АДР 3

Легкозаймисті рідини, до яких віднесено рідкі речовини та вироби, що містять речовини цього класу, які:

  • мають тиск пари при температурі 50° C не більше 300 кПа (3 бар) і не є повністю газоподібними при температурі 20° C і норма льоном тиску 101,3 кПа;
  • мають температуру спалаху не вище 61° C (відповідне випробування см. в підрозділі 2.3.3.1).

до класу 3 відносяться і рідкі речовини і тверді речовини в розплавленому стані з температурою спалаху вище 61° C, які пред’являються до перевезення або перевозяться в гарячому стані при температурі, що дорівнює їхній температурі спалаху або перевищує її, а також рідкі десенсибілізовані вибухові речовини – вибухові речовини , розчинені або суспендовані у воді або інших рідких речовинах для обр тання однорідної рідкої суміші з метою придушення їхніх вибухових властивостей.

Додаткова інформація про клас:

Речовинами класу 3 вважаються газойль, дизельне паливо і (легке) пічне паливо з температурою спалаху вище 61° C, але не вище 100° с. Легкозаймисті рідини повинні бути віднесені до однієї з наступних груп упаковок в залежності від ступеня небезпеки, яку вони представляють під час перевезення:

  • 3.1 – Речовини з високим ступенем небезпеки: легкозаймисті рідини з температурою кипіння або початку кипіння не вище 35° C і легкозаймисті рідини з температурою спалаху нижче 23° C, які є або дуже токсичними або сільнокоррозіоннимі.
  • 3.2 – Речовини із середнім ступенем небезпеки: легкозаймисті рідини з температурою спалаху нижче 23 ° C, які не віднесені до групи упаковки I.
  • 3.3 – Речовини з низьким ступенем небезпеки: легкозаймисті рідини з температурою спалаху від 23° C до 61° C включно.

4 клас

Легкозаймисті речовини і матеріали (клас небезпеки 4, АДР-4, ADR-4)

 класи АДР 4

Легкозаймисті речовини і матеріали, (крім класифікованих як вибухові), здатні під час перевезення легко загорятися від зовнішніх джерел займання, в результаті тре ия, поглинання вологи, мимовільних хімічних перетворень, а також при нагріванні.

класи АДР 4.1

Легкозаймисті тверді речовини.

До класу 4.1 належать легкозаймисті речовини та вироби, десенсибілізовані вибухові речовини, які є твердими речовинами, і самореактивні рідини або тверді речовини.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...


Бажаєте, ми вам передзвонимо?

Введіть номер телефону і ми зв'яжемося з вами найближчим часом